Yeni Bir Yıl Yeni İçerikler

Herkese merhabalar. Matlab Türkiye bünyesinde ilk yazım ve ilk içeriğim bu olacak. Bu içerikte hem kendimi tanıtıp, hem de içerik açısından nasıl bir yol izleyeceğimizden bahsedeceğim.

İsmim Ali Demirkaya, Balıkesir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. 2016 yılından itibaren Industryolog Akademi ‘de Yazılım Geliştirici olarak hizmet vermekteyim. 2017 yılında kendi blog sayfam olan http://alidemirkaya.net adresini açtım ve 2016 yılından itibaren yazılımla uğraşıyorum.

Matlab benim için yazılıma olan sevgimi arttıran ve bu yazılımda ilerlemem gerektiğinin kararını verdiğim bir programlama dili oldu. Kendi blogum da bir çok içerik paylaşımları yaptım. En çok soru çözümlerini paylaştığım programlama dili ise Matlab oldu.

Matlab Türkiye bünyesinde bu içeriklerin aynıları olmayacak. Benzerleri olacaktır tabiki ama farklılaştırarak ve güzel bir yol izleyerek devam edeceğiz.

Her şeyden önce Matlab ‘te programlama yapısından başlayacağız. Yeni bir anlatım ile. Bu anlatımların birçoğunu videolar ile destekleyeceğiz. Soru çözümlerine daha fazla ağırlık vereceğiz. Bu soru çözümleri karşılaştığınız veya daha önceden görmediğiniz tarzda algoritma geliştirme sorularının Matlab yardımıyla çözümü olacaktır.

Matlab bir çok alanda uygulama geliştireceğiniz bir programlama dili olduğundan dolayı çeşitli bölümleri kendinize seçebilirsiniz. Benim uğraştığım alan algoritma geliştirme, istatistiksel analiz ve sezgisel algoritmalar üzerinedir. Bu konular ile ilgili sorularınıza olabildiğince cevap vermeye çalışacağım.

Matlab ‘in programlama yapısına hakim olduktan sonra ve biraz programlama bilgisiyle öğrenemeyeceğiniz yapamayacağınız bir uygulama olduğunu düşünmüyorum. Yakın zamanda Matlab ile yapacağınız araştırmalarda en basit yöntemlerle ilgili bir video hazırlayıp sizlere sunacağım.

Matlab Türkiye ‘de olmamın sebebi Türkiye ‘deki Matlab ve Programlama öğrenimi arttırmaktır. En basitten başlayarak kendinizi geliştireceğiniz bir platformu sizlere sunmak için çalışacağız.

Bizimle beraber bu yolda yürümek isterseniz, başvurularınızı bekliyoruz. 2019 yılı hepimiz için güzel geçer inşallah. Çok yakında, yeni bir içerikte görüşmek dileğiyle esen kalın.

Bir cevap yazın

*