İsmail Arı'yı uzun yıllar önce, lisans yıllarımda, kendimce MATLAB öğrenmeye çalışırken keşfetmiştim. Ne kadar da değişik ve karmaşık bir şeydi şu MATLAB derken, onun MATLAB konusunda gönüllü olarak, zamanını ve enerjisini harcayarak oluşturduğu kaynaklarla ufkum açılmıştı.

Bir insan neden bildiğini başkaları faydalansın diye bu kadar büyük bir enerji ile paylaşırdı ki? Üstüne bir de bu kadar göz dolduran akademik başarıları varken?

İsmail Arı, 2013 yılında aramızdan ayrıldı. Ancak bugün biz de onun yaptığı gibi iyilik denizine damlalar bırakabilmek için çabalıyoruz. İsmail Arı'yı râhmet ve saygıyla anıyoruz.

Râhmetli İsmail Arı'nın yorumu ile "Zülfü Livaneli – Gözlerin"

Yazar: sayginer

Lisans derecesini Makine Mühendisliği, yüksek lisans derecesini ise Mekatronik Mühendisliği alanlarında tamamlamıştır. Şu anda doktora çalışmalarını İtalya’da, Trento Üniversitesi ve İtalya Ulusal Araştırma Kurumu - Trento Fotonik ve Nanoteknoloji Enstitüsü bünyesinde gerçekleştirmektedir. Şimdiye kadar birçok araştırmada yer alan Saygıner, genel olarak malzemelerin mekanik özelliklerinin tespiti, mikro fabrikasyon ve mekatronik sistem tasarımı ve optimizasyonu konularında çalışmıştır. http://sayginer.com

Bir cevap yazın

*