Soru sorBir Simulink hesaplamasının bilgisayar formatından sonra aynı sonuçları vermemesi
ertugrul tarafından 3 yıl önce soruldu

Merhaba.Matlab simulinkde model kurup çalıştırıldı fakat bilgisayara format atınca matlabda aynı modeli kurup çalıştırınca çalışıyor ama sonuçlar kararlı çıkmıyor. Sorun neden olabilir. Versiyon farkın ise modeli kurdugum versiyonu hatırlamıyorum. Lütfen bana yardımcı olur musnuz ne yapabilirim.??

5 Cevap
sayginer Yönetici tarafından 3 yıl önce cevaplandı

Eğer doyanızın yeni bir sürüm ile açılmamış ham hali var ise ona ait .mdl dosyasını metin editörü ile açarak içerisinde yazan model ve sürümü kontol edebilirsiniz. Anacak genel olarak sürümü anlayabilmenin kolay bir yöntem olmadığını aşağıdaki bağlantıda gördüm.

ertugrul tarafından 3 yıl önce cevaplandı

Format atınca diğer sürüm gitti.yeni matlab yükledim. Sistem çalışıyor ama kararlı değil.ama eski sürümde kararlı sonuç ver mişti. Ben bu sistemi yeni sürümde karalı çalıştırmıyorm. Ne yapabilcem.eski sürümüde bilmiyorum.bunun bir yolu yok mu bilen biri yokmudur. Çok zor durmda kaldm süremde çok az yardmcı olacak birileri yok mu??

sayginer Yönetici tarafından 3 yıl önce cevaplandı

Sürümler arasında geçişlerde böyle sorunlar olabiliyor. Yukarıda yazdığım gibi önceki sürümünü geri yüklemenizi tavsiye ediyorum.

ertugrul tarafından 3 yıl önce cevaplandı

Çok teşekkürler

hakkans Yönetici tarafından 3 yıl önce cevaplandı

Blokların ayarlarını tek tek kontrol etmenizi öneririm. Olacağını sanmasam da, farklı Matlab sürümlerinde blokların varsayılan ayarları değişiklik gösteriyor olabilir. Bu yüzden sisteminiz kararsız hale gelmiş olabilir. Mesela bir blokta initial value kısmında Matlab'ın önceki sürümünde varsayılan olarak 0, yeni sürümünde 1 yazıyor olabilir.