Soru sorMatlab Kurulu Olduğu Halde Bilgisayarımda Çalıştıramıyorum
Ayse tarafından 6 yıl önce soruldu

Merhaba kolay gelsin ben 2017 b matlab sürümünü bilgisayarıma kurmak istiyorum exe yi çalıştırdığımda bilgisayara yüklüyor fakat sonrasında çalışmıyor denetim masasında programlar klasöründe matlab görünüyor ama çalıştırma konusunda sıkıntı yaşıyorum teamviewer veya alphemix yardımıyla bağlanıp bakma durumunuz var mı çok acil gerçekten üniversitede ödev için kurulumunu gerçekleştirebilmem şart ve ben neredeyse 1 haftadır sadece bunun için uğraşıyorum yardımcı olursanız sevinirim hayırlı günler.

5 Cevap
hakkans Yönetici tarafından 6 yıl önce cevaplandı

Merhaba, eğer programı yüklediğinizden eminseniz, klavyenizde Windows logolu tuşa (Ctrl ve Alt arasındaki) ve R tuşuna beraber basarak "Çalıştır" penceresini açın. Buraya matlab yazıp Enter'a basarsanız programın açılması gerekir.

hakkans Yönetici tarafından 6 yıl önce cevaplandı

Ne yapılması gerektiğini bilemedim maalesef; ama son bir nokta olarak yukarıda anlattığım yöntemde programın yerini vs. bulmanız gerekmediğini, matlab yazıp Enter'a basınca programın açılması gerektiğini belirteyim. Patch dosyası ile ilgili ise bir bilgim yok.

sayginer Yönetici tarafından 6 yıl önce cevaplandı

MATLAB kurulduğu zaman eğer farklı bir işlem yapmadıysanız "C:\Program Files\MATLAB" dizini altında sürüm numarasına göre yüklenir.
Masaüstüne gelmesi gereken kısayol dosyası yukarıda belirttiğim dizin içerisinde bulunan bin klasörü içerisinde yer alan matlab.exe uygulamasına aittir.
Yukarıda belirttiğim konuma giderek uygulamayı çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Bazı durumlarda işletim sisteminizin kurulum ayarlarına bağlı olarak bu bahsettiğim matlab.exe dosyasını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırmanız gerekebilir.

sayginer Yönetici tarafından 6 yıl önce cevaplandı

Ek olarak:
Söz konusu patch dosyası genel olarak yasal olmayan kurulumları gerçekleştirmek için kullanılmaktadır. Bu bir suç olduğu gibi kişisel güvenliğinizi de tehike altına sokabilir.
MATLAB Türkiye olarak illegal yüklemeleri ve kullanımları desteklememekteyiz.

Ayse tarafından 6 yıl önce cevaplandı

üniversite deki kurumdan almıştım başka bir kurulum bulursam onu kullanırm