Soru sorMatlab Panel ve buzdolabı eşdeğer devresi
erayalpsoy tarafından 4 yıl önce soruldu

merhaba bir proje ödevi için matlab da bi simülasyon yapmam gerekiyorda , simdi pv panel var matlabda , birde buzdolabının eşdeger devresi lazım bana , güneş paneli ile çalışan buzdolabının performans analizini yapmam gerekiyor fakat buzdolabının eşdegerini elde etmem lazım bunu nasıl elde edebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

3 Cevap
sayginer Yönetici tarafından 4 yıl önce cevaplandı

Şöyle iki tane örnek buldum, belki işinize yarayabilir.

iki örneği açmak için de sağ üst köşedeki "View MATLAB Command" bağlantısındaki komutu kullanabilirsiniz.

erayalpsoy tarafından 4 yıl önce cevaplandı

hocam ilk attıgınız çalışmadı nedense , bide bi sorum olacak , bunu diyelim kullandım , bunun ile fotovoltaik paneli nasıl birleştirecegim  ? 
 

sayginer Yönetici tarafından 4 yıl önce cevaplandı

İki örnek de Simscape ile çalışıyor eğer Simscape ortamında PV panelinizi de oluşturursanız birbirlerine bağlayabileceğinizi düşünüyorum. Ancak bir tavsiye:
Bu yapmaya çalıştığınız işler hemen kolayca yapılacak basit kolay işler değiller. Eğer MATLAB'ı yeni öğreniyorsanız biraz zaman ve emek harcamanız gerekecek. Daha basitten başlayarak zora doğru gitmeniz iyi olacaktır. Neyi nasıl yapmak istediğinizi çalışmaya başlamadan önce çok iyi belirlemeli ve eğer varsa hocanızdan/danışmanınızdan destek almanız çok faydalı olacaktır.
Kolaylıklar