Soru sorMATLAB ve görüntü işlemeyi öğrenmek için tavsiye
ishboshet tarafından 6 yıl önce soruldu

Merhaba,ben görüntü işlemek için matlab öğrenmek istiyorum.Programlama yada kodlama bilgim pek yok.Matlabı öğrenmek için tavsiye edebileceğiniz bir kitap var mı?Ve bu programı ücretsiz yükleyebiliyor muyuz?

2 Cevap
ekremt Yönetici tarafından 6 yıl önce cevaplandı

Merhaba,

  1. MATLAB Programını ücretsiz olarak indirebilirsin. 
  2. MATLAB öğrenmek için temel programlama(kodlama) yapıları hakkında bilgi sahibi olmana gerek yok. Bu tip konuları MATLAB öğrenirken, öğrenmen gerektiğini unutma sadece.  Bir örnek vermem  gerekirse döngü işlemleri denilen(for-while gibi) komutların ne işe yaradığı, nasıl çalıştığı genel olarak bütün programlama dillerinde aynıdır, ufak yazım farklılıkları vardır. Bunları ister C/C++/C# gibi diller ile çalışarak öğrenip ardından  MATLAB ile çalışabilirsin; istersen de MATLAB'da direkt olarak örnekler ve sorular ile bunları araştırarak öğrenebilirsin.
  3. Sadece tek bir ödev/çalışma için görüntü işlemeyi direkt hazır olarak internette bulabilirsin fakat bu sana hiç bir bilgi katmayacaktır. Bu konuda da yazdığın cevapsız kalmaması adına düşüncemi belirttim.

 
En kısa zamanda çalışmalara başlaman dileğiyle iyi çalışmalar dilerim. Olursa sorularını burada rahatlıkla sorabilirsin. En basit gözüken soruyu dahi sor ki hem sen öğrenirsin hem de bir başkası öğrenmiş olur.

ishboshet tarafından 6 yıl önce cevaplandı

Teşekkürler