Soru sorToplam bilgisayar süresi 60 saatten az olan tüm görevlerin işlenme olasılığı nedir? 0.99 olasılıkla +- 0.01 hata payına ulaşarak bu olasılığı tahmin edin.
persona tarafından 4 yıl önce soruldu

Aşağıdaki soruları hesaplamak için bir Matlab programı yazın. Bir süper bilgisayar 600 bağımsız abone tarafından paylaşılıyor. Her gün, her abone tesisi 0.301 olasılığı ile kullanmaktadır. Her etkin kullanıcı tarafından gönderilen görevlerin sayısı, parametre 0.15 ile Geometrik dağılıma sahiptir ve her görev bir Gamma (10, 3) dağıtılmış bilgisayar süresi (dakika olarak) alır. Görevler art arda işlenir.
a) Tüm görevlerin işlenme olasılığı nedir, yani istenen toplam bilgisayar süresi 60 saatten azdır? 0.99 olasılıkla ± 0.01 hata payına ulaşarak bu olasılığı tahmin edin.
b) 400, 500, 600 ve 700 bağımsız abone için “istenen toplam bilgisayar süresi daha az” vs “istenen toplam bilgisayar süresi için verilen değer grafiğinden daha az olan bir grafik oluşturun. Aşağıda verilen şekle benzer şekilde başlık, x ekseni ve y ekseni etiketlerini koymayı unutmayın. Ayrıca raporunuza Matlab ve kaynak kodunun ekran görüntüsünü ekleyin.

1 Cevap
persona tarafından 4 yıl önce cevaplandı

yardımcı olabilecek yok mudur? :(